Тимът на „Спарта” (Самоводене) не намери точния път към противниковата врата в трети пореден мач, завършвайки 0:0 с видинския „Бдин”. Съперниците имаха добри възможности за гол, самоводчани дори удариха две греди, но попадение така и не падна.

Гостите можеха да поведат в 11-ата минута, когато Борислав Борисов бе изведен сам срещу Румен Русев, но вратарят се намеси отлично и спаси. Спартанците отвърнаха веднага с удар на Светослав Караиванов от границата на пеналта, който бе уловен от Милчев.

В 25-ата минута домакините направиха невероятен пропуск – Красимир Гавазов проби, стигна до аутлинията и подаде по земя на Светослав Станчев, който от един метър на празна врата прати кълбото над напречната греда. В този период от срещата момчетата на Борислав Евтимов натиснаха съперника и пропуснаха още две възможности.

Първо страхотен шут на Гавазов от около 40 метра за малко не завърши с гол. Вратарят на „Бдин“ изби топката в горната греда и оттам в корнер. При центрирането от ъгловия удар Мариян Симеонов стреля опасно с глава, но Милчев отново се намеси добре и изби. Краят на полувремето можеше да донесе много радост на гостите, обаче изстрелът на Иван Гемеджиев мина на сантиметри от дясната греда на „Спарта“.

Втората част започна с много нерви, породени от няколко изключително спорни отсъждания на врачанския рефер срещу домакините. Част от тях бяха още през първото полувреме, а напрежението ескалира след отсъден фаул на Даниел Панайотов. За радост изнервената обстановка не доведе до груби единоборства, но интересните положения след почивката бяха по-малко.

14 минути преди края Иван Златков напредна отдясно и центрира към непокрития Атанас Евтимов. Той пусна към Караиванов, който от десетина метра стреля покрай дясната греда. Малко по-късно стана интересно пред другата врата. Борисов бе изведен срещу Русев, след намесата на вратаря топката отново попадна в нападателя, който паднал стреля до гредата в аут.

Домакините все пак можеха да вземат трите точки, но няколко сантиметра ги лишиха от попадение в последната минута. Мариян Симеонов шутира силно извън пеналта, топката мина между ръцете на вратаря, но се удари в лявата греда и се върна към терена.

След седмица спартанците ще се опитат да счупят каръка при гостуването си на „Левски”, където играят четирима бивши етърци.

Всички резултати и класирането можете да видите тук.

„Спарта“: Русев, Панайотов, Симеонов, Дахилов, Д. Димитров (64 Ат. Евтимов), Гавазов, Кондов, Златков, Момчилов (86 Каравасилев), Караиванов, Станчев (86 Борисов).