Западна „Б“ група, X кръг ;

16 октомври, 16:00 ч., ст. „Ивайло“ – В. Търново ;

„Етър 1924“ – „Чавдар” (Етрополе) 3:0 краен

Публика: 5000

Главен съдия: Мартин Богдев (Бс), помощници: М. Станев (Вн) и Ц. Симеонов (Рз), четвърти: В. Гацев (Шн).

“Етър”: Венцислав Димитров, Георги Гайдаров, Петър ванков (к.), Пламен Костадинов, Мартин Димов, Илиян Трифонов, Румен Лапантов, Йордан Петров, Мариян Генов, Тихомир Кънев, Михаил Аврионов

Резерви: Карканджиу, Мариян Иванов, Г. Христов, Ст. Харлов, Д. Кушев, Джейеоба, Т. Антонов

“Чавдар” (Етрополе): Яначков, Пашов, Стоев, Мутафчийски, Киров, Вълчанов, Чочев, Русков, Тончев, Краев, Николов (к.)

Резерви: Матев, Пазийски, Вълчев, Михайлов, Стоилков, Почански, Пиргов

1 минута – начало на мача.

8 минута – Ивайло Чочев изпълни фаул пред вратата на “Етър”, но топката се отби от стената, а при добавката Венци Димитров се справи с лекия удар.

11 минута – Костадинов изби с тяло топката пред голлинията, а при последвалата атака Кънев се опита да прехвърли излезлия напред вратар на “Чавдар”. Кълбото обаче мина на сантиметри от дясната греда.

16 минута – 1:0! Георги Гайдаров изведе отлично Мариян Генов, който навлезе в наказателното поле и шутира. Яначков успя да избие, но топката попадна в Михаил Аврионов, който не сгреши от десетина метра – 1:0 за “Етър”!

20 минута – след корнер Ванков стреля с глава, но защитник на “Чавдар” изби от голлинията.

24 минута – нова опасна атака на “Етър”, при контра Кънев напредна по дясното крило и центрира пред вратата, но неточно.

27 минута – смяна в “Чавдар” – Иво Михайлов заменя Станислав Краев.

32 минута – след добра комбинация Вълчанов излезе на стрелкова позиция и шутира, но право в ръцете на Венци Димитров.

37 минута – Тихомир Кънев навлезе отдясно в пеналта, финтира противник и бе съборен. Последва дузпа, хладнокръвно реализирана от Мариян Генов – 2:0!

45 минута – край на първото полувреме – 2:0 за “Етър”!

Начало на втората част.

56 минута – Петър Тончев шутира отдалеч, но топката мина край лявата греда на “Етър”.

60 минута – след двойно подаване с Генов Йордан Петров излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля слабо.

66 минута – Аврионов изведе Генов, който напредна и шутира от границата на наказателното поле, но Яначков изби в корнер. След изпълнението му Кънев стреля от въздуха, обаче право във вратаря.

71 минута – 3:0! Отлична контраатака за “виолетовите”, Румен Лапантов проби през центъра и изведе Тихомир Кънев, който стреля точно в долния десен ъгъл. Около 5000 души са на крака и скандират мощно “Етър”.

Добри новини от Микрево – “Малеш” води с 2:1 срещу “Ботев” (Враца) 15 минути преди края.

75 минута – “Етър” вече се забавлява на терена, ефектен удар от въздуха на Генов мина на сантиметри от вратата.

78 минута – смяна в “Етър” – Стефан Харлов заменя Йордан Петров.

84 минута – Димитър Кушев заменя Аврионов.

87 минута – последна смяна за домакините – Георги Христов влиза на терена вместо Генов.

Край на мача – 3:0 за “Етър”!