Третото дерби във „В” група през този сезон между отбори от нашата област най-после завърши с победител. „Локомотив” спечели срещу „Спарта” с 1:0 пред около 400 души на стадиона в Горна Оряховица. „Железничарите” изиграха отлично мача в тактически план, бяха по-надъхани и борбени от противника си и закономерно взеха трите точки.

Единственото попадение падна в 19-ата минута по доста куриозен начин. Завърналият се наскоро след сериозна контузия Аврам Аврамов изпълни фаул, кълбото топна в калта пред Русев, подлъга вратаря на „Спарта” и влезе в мрежата за 1:0. Две минути преди това самоводчани можеха да поведат, но удариха левия стълб.

Гостите се опитаха да върнат допуснатото попадение преди почивката, обаче Асен Борисов спаси изстрел на Димитър Димитров, а в 28-ата минута Мартин Младенов шутира покрай гредата. „Локо” водеше, но пред треньора Назиф Кадир изникнаха два сериозни проблема – Пламен Иванов и Стефан Бакърджиев се контузиха и трябваше да бъдат заменени още през първата част.

Второто полувреме започна с опасни центрирания на Момчилов и Краси Гавазов, които бяха пресечени от Борисов, а пред другата врата след центриране на Бакьов Тошко Господинов стреля с глава, но Русев улови. В следващите минути гостите владееха повече топката, но натискът им бе доста хаотичен. Горнооряховци пък играха сърцато, бореха се за всяка топка и не позволяваха да се стигне до сериозна ситуация за изравняване.

15 минути преди края все пак Младенов стреля отдалеч и Караиванов отклони топката, която обаче мина на сантиметри от лявата греда на „Локо”. По време на 5-минутното продължение „спартанците” изпълниха три поредни корнера, в които отлично се намеси Борисов, а това бяха и последните положения в срещата.

Така в здрав мач с много картони (седем само след почивката), „Локо” извоюва сладка победа срещу самоводчани, за които играха няколко бивши състезатели на „железничарите”. В следващия кръг горнооряховци гостуват в Габрово, а „Спарта” приема „Бдин”.

“Локомотив”: Борисов, Стефанов, Маринов, Бакьов, М. Гавазов, Славчев, Радев, Господинов, Аврамов, Пл. Иванов, Бакърджиев (Илиев, Хр. Петков, Кузманов).

“Спарта”: Р. Русев, Панайотов, Симеонов, Д. Георгиев, Д. Димитров, Златков, Момчилов, Кр. Гавазов, Младенов, Станчев, Караиванов (Ив. Иванов, Л. Русев, Борисов).