"Академик" завърши наравно в четвърти пореден мач.

СвищовскиятАкадемикизненадващо направи второ реми у дома и срещу другия отбор от областта. След нулевото равенство съсСпарта“, “студентитев неделя завършиха 1:1 сЛокомотив” (ГО).

Мачът бе равностоен, като горнооряховци приеха играта в половината си и се бранеха организирано, като разчитаха на контри. При една от тях в 35-ата минута Пламен Иванов надбяга защитата, премина и вратаря Иван Иванов и вкара за 0:1. Домакините опитваха технични разигравания, но така и не отправиха до почивката удар в очертанията на вратата, а центриранията бяха безпроблемно парирани от високия вратар на гостите Асен Борисов.

В игра за локомотивци отново се завърна Аврам Аврамов, а за домакините в 30-ата минута влезе контузеният досега играещ треньор Боби Борисов. Натискът наАкадемикслед почивката се засили и даде резултат в 70-ата минута. При поредното разбъркване найнаходчив се оказа Красен Каравелов, който отблизо насочи топката в десния долен ъгъл за 1:1. Здравата битка по терена продължи, а до края и двата тима имаха по едно чисто положение. Иван Ганев отАкадемикможеше да направи 2:1, но от 3-4 метра би в тялото на вратаря Борисов. В 75-ата минута пък влезлият на мястото на Бакърджиев Ради Стайков изскочи сам, но не можа да преодолее вратаря Иван Иванов.

Академик“: Иванов, Ангелов, Ганев, Бънов, В. Георгиев, Славчев (30 Б. Борисов), Методиев (86 Стефанов), Каравелов, Младенов, Дюлгеров, Каролев (56 Михайлов).

Локомотив“: Борисов, Л. Стефанов, Маринов, Бакьов, Хр. Петков, Аврамов (80 Гърмидолов), Радев, Господинов (90 Владинов), Кузманов, Пл. Иванов, Бакърджиев (80 Стайков).