„Етър” продължава отличното си представяне след смяната в ръководството, като взе втора поредна победа без допуснат гол. „Виолетовите” удариха с 1:0 в Симитли местния „Септември” и излязоха на трето място в класирането.

Първото полувреме бе равностойно с по две положения за двата отбора. Най-чистата възможност за домакините бе в 15-ата минута, когато при едно центриране вратарят Венци Димитров се намеси и предотврати гола. Мариян Генов от „Етър” стреля остро в 30-ата минута, а малко след това вратарят изби удар на Илиян Трифонов.

През втората част домакините потърсиха победата, но залагаха предимно на хаотични атаки и центрирания, с които перфектно се справиха централните защитници на „Етър” Петър Ванков и Пламен Костадинов. Гол на Лазаров бе справедливо отменен заради засада.

Така се стигна до 80-ата минута, когато влезлият току-що Стефан Харлов центрира, топката бе избита, но при последвалото ново центриране на Харлов включилият се в атака капитан Петър Ванков се разписа с глава. До края етърци уверено удържаха преднината си.

В следващия кръг на 16 октомври във Велико Търново е дербито между третия в класирането „Етър” и втория „Чавдар” (Етрополе), като домакинска победа може да изведе „болярите” на второто място.

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.