"Болярките" не успяха да повторят миналогодишния си успех в първенството

Футболистките на “Болярки” не успяха да поднесат изнедада и загубиха от третия в класирането “ЛП Суперспорт” с 0:3. Двубоят срещу софийския отбор, който се игра в Годеч, бе последен за “болярките” през този шампионат. Те се представиха по-лошо от миналия сезон и не успяха да защитят бронзовите си медали, като ще завършат на пето място. Вчерашната среща започна с осезаем натиск на великотърновки, които пропуснаха няколко добри положения. Постепенно софиянки овладяха инициативата и стигнаха до гол преди почивката, а през второто полувреме затвърдиха победата си. Първенството се закрива в неделя със срещата между шампионките от НСА и  втория “Олимпия” София. Утре пък “болярките” ще играят мач на празника на град Елена срещу отбор от ветерани, казващ се “Еленските бикове”.