10 юли 2010 г., 18:00 ч., ст. „Ивайло“ – В. Търново

„Етър 1924″ – “Видима-Раковски” (Севлиево) 2:2

“Етър” играе в състав: Димитров, Гайдаров, Костадинов, Ванков, Димов, Христов, Трифонов, Петров, Лапантов, Аврионов, Кушев.

През втората част ще влезе изцяло нов състав, в който ще дебютира и Джайеоба. 700 зрители гледат мача на “Ивайло”.

2 минута – 1:0 за “Етър”! Илко Трифонов центрира отдясно и защитник играе с ръка. Международният рефер Станислав Тодоров отсъжда дузпа, която Мишо Аврионов вкарва хладнокръвно за 1:0.

16 минута – мощен удар на Трифонов преминава край гредата.

21 минута – Николай Цветков от гостите отправя плътен удар и от крака на Ванков топката излиза в корнер. Териториален превес на “Видима” в последните десетина минути.

25 минута – опасен удар на Анатоли Тодоров, Венци Димитров избива в корнер.

30 минута – Аврионов центрира отдясно, вратарят Илиев изпреварва Кушев във въздуха.

35 минута – Венци Димитров вади блестящо удар на Владинов.

37 минута – Димитров отново вади по страхотен начин удар отблизо на Владинов.

38 минута – Аврионов излиза срещу вратаря и стреля от движение, но той спасява.

39 минута – Петров центрира отдясно от фаул и Аврионов красиво с глава бие до гредата.

40 минута – отлично центриране на Аврионов и Лапантов с глава стреля на сантиметри от левия стълб.

46 минута – начало на втората част. За “Етър” вече играят: Карканджиу, Мартин Иванов, Мариян Иванов, Антонов, Стоянов, Харлов, Димиев, Генчев, Кямил, Кънев и Джайеоба.

56 минута – Джайеоба извежда Кънев, който пуска на Харлов в отлична позиция, но защитник блокира удара му.

62 минута – 2:0 за “Етър”! Отново Джайеоба перфектно извежда Кънев сам срещу вратаря и той в пореден мач не греши – 2:0.

63 минута – опасен удар на Панов от “Видима” е спасен отлично от Карканджиу.

66 минута – Траянов отблизо намалява резултата – 2:1.

72 минута – Карканджиу спасява с крак удар на излязъл срещу него нападател.

75 минута – Тихомир Кънев от фаул стреля опасно над гредата.

87 минута – фаул отдалеч, изпълнен от Георги Стойчев, през ръцете на вратаря топката влиза за 2:2.

Край на мача – 2:2.