6 юли 2010 г., 19:15 ч., стадион „Лазур“ – Бургас

„Черноморец” (Бургас) – “Етър 1924” 3:1 краен

“Черноморец”: Колев, Бонев, Кръстев, Дянков, Старокин, Паланков, Цонков, Карбони, Морис, Андонов, Тошев.

“Етър”: Карканджиу, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Христов, Лапантов, Харлов, Кънев, Кушев.

Главен съдия: Ахмед Ахмед (Бс).

1 минута – начало на мача.

8 минута – първи удар в мача – битата от Карбони топка минава на метър от вратата на “Етър”.

17 минута – 1:0 за “Етър”! Румен Лапантов подаде към Стефан Харлов, който напредна по левия фланг и изведе на отлична позиция Тихомир Кънев. Нападателят бе безпощаден сам срещу Стоян Колев – 0:1.

25 минута – смяна в “Черноморец” – Дяков влиза на мястото на Карбони.

29 минута – 1:1! Цонков изведе Андонов през центъра на “виолетовата” отбрана и дошлият от “Берое” футболист стреля покрай Карканджиу за 1:1.

37 минута – 2:1! Мартин Тошев преодоля Георги Гайдаров, напредна и от ъгъла на малкото наказателно поле бутна топката покрай Марко Карканджиу във вратата.

39 минута – Димитър Кушев направи добър пробив и стреля покрай Колев, но топката мина на сантиметри от десния стълб.

44 минута – Кънев успя да прати топката в мрежата на “Черноморец”, но Ахмед Ахмед отсъди нарушение в атака.

45 минута – първото полувреме, преминало при открита и приятна за гледане игра от страна на двата тима, приключва при 2:1.

Начало на втората част.

Шест промени в “Етър” на почивката – в игра влизат Димитров, Мариян Иванов, Генчев, Петров, Кямил и Аврионов.

“Черноморец” е в изцяло нов състав: Георгиев, Зайц, Хайри, Терзиев, Крумов, Гонзалес, Андре, Нуно, Дос Сантос, Фернандес и Педриня.

47 минута – Михаил Аврионов стреля с глава след добро центриране на Джихат Кямил, но Янко Георгиев улови.

50 минута – домакините стигнаха до удар след изпълнение на корнер, но топката мина над напречната греда.

58 минута – Пламен Димиев влиза на мястото на Лапантов, Станислав Стоянов вместо Гайдаров.

69 минута – силен шут от фаул на Дос Сантос от около 25 метра, Венцислав Димитров улови.

74 минута – вратарят Георгиев плонжира и хваща топката след добър далечен шут на Димиев.

75 минута – Фернандес овладя топката в наказателното поле на “Етър” и стреля, но Димитров отново се намеси добре и изби.

Две смени при “виолетовите” – Александър Апостолов и Емрах Шабан на мястото на Кънев и Димов.

82 минута – 3:1! Етърци загубиха топката в центъра, след като Шабан даде спорен пас назад и последва бърза атака за домакините. “Виолетовите” не успяха достатъчно бързо да се организират в защита и Хектор Гонзалес завърши нападението с точен удар с глава- 3:1.

90 минута – край на мача – 3:1 за “Черноморец”.