“Самоводене” изигра днес по обяд втората си контрола от предсезонната подготовка. На стадиона във великотърновското село домакините се изправиха срещу тима на „Несебър”, който през изминалия сезон бе на крачка от влизане в „А” група.

След равностоен мач с интересни ситуации пред двете врати самоводчани отстъпиха с 1:2. Те излязоха в състав: Русев, Кондов, Ст. Иванов, Панайотов, Борисов, Станчев, Пенев, Момчилов, Мишев, Ив. Иванов и Цонев.

Началото бе именно за възпитаниците на Борислав Евтимов, които до 5-ата минута създадоха две добри положения. Първо след центриране от корнер Ивелин Борисов стреля с глава, но неточно, а след това Светослав Станчев излезе на удобна позиция, но ударът му бе избит от вратаря.

Постепенно гостите вдигнаха оборотите и на свой ред създадоха няколко добри положения, като в 38-ата минута удариха и греда. Борислав Иванов красиво прехвърли вратаря Румен Русев, но топката се отби от напречната греда. Минута по-рано самоводчани можеха да поведат, след като Александър Цонев изведе Станчев на стрелкова позиция. Стражът на „Несебър” обаче отново бе на мястото си и изби топката.

Така първото полувреме завърши без попадения, но резултатът бе окрит още в началото на втората част. Русев се справи с удара с глава на играч на „Несебър”, но оставеният сам в наказателното поле Любен Николов бе точен при добавката – 0:1. В 57-ата минута Борисов сгреши при изнасянето на топката и Борислав Иванов нямаше проблеми сам срещу Русев.

Домакините намалиха резултата 17 минути преди края след добро взаимодействие между две от резервите. Йордан Димитров пусна отличен пас покрай няколко защитника към Тихомир Киров, който с премерен шут опъна мрежата. До края на срещата нови сериозни положения липсваха и резултатът се запази 2:1 за морския тим.