Полина Таймо (в средата) вкара първия си гол за "Болярки" в първенството.

Тимът на ЖФК „Болярки”  записа първа победа през пролетта, след като отнесе „Олимпия” (София) като гост с 5:0. Великотърновските футболистки натиснаха здраво съперника си от самото начало и създадоха куп положения, но резултатът бе открит чак в 35-ата минута.Точна за нашите момичета бе Гергана Цанкова след самостоятелен пробив.

Веднага след това първото си попадение с екипа на „Болярки” в шампионата записа Полина Таймо, а Ева Иванова направи резултата класически още преди почивката. В последните 15 минути на срещата гостенките доотчаяха съперника си благодарение на головете на Радостина Цанева и Деница Казакова.

След изиграването на всички срещи от 12-ия кръг момичетата на Валентин Витанов заемат четвъртото място, но имат мач по-малко от третия „Екомет” (Пловдив). В неделя от 16:30 ч. „болярките” приемат тима на „Варна”.

Актуалното класиране в първенството можете да видите тук.