Футболистите на „Етър” изиграха най-силния си мач от години насам, като удариха в град Симитли местния „Септември” с 1:0. Това бе и втората победа на чужд терен тази пролет след успеха срещу „Академик”.

След мача голямата радост във великотърновския отбор бе не толкова резултатът, колкото силната игра, която пречупи домакините. В деня преди мача контузии получиха Явор Генчев и Тихомир Кънев и отпаднаха от групата, като се наложи Николай Арнаудов да води само пет резерви. Сред тях бе и невъзстановеният Петев.

Мачът започна вихрено за етърци и още в 3-ата минута Димитър Кушев проби отдясно и намери Аврионов, но ударът му с глава мина над гредата. Малко след това отново Аврионов  бе намерен отлично от Петров, но вратарят улови удара му.

Домакините трудно стигаха до етърската врата и най-чистото им положение бе само едно за целия мач – в 40-ата минута след бърза контра Шопов нацели гредата. В същото време обаче пред вратата им кипеше. Етърци изпълниха седем корнера, а два опасни удара на Генов можеше да донесат гол.

Логичното се случи в 44-ата минута – капитанът Петър Ванков намери Мартин Димов, който подаде на Йордан Петров. Халфът отправи лек удар, но топката топна пред плонжа на вратаря и влетя в ъгъла – 0:1. Още в следващата атака Аврионов намери Генов, който можеше да удвои.

Опасенията домакините да обърнат мача след почивката не се сбъднаха. „Етър” продължи да доминира и в 50-ата минута след пробив и центриране отляво на Димов Антоний Балъков със ефектен удар стреля във вратата, но от тялото на защитник топката излезе в корнер. До края на срещата нова възможност имаше пред Генов. В 83-ата минута той бе заменен от Петев, а в края като тактически смени Антонов и М. Иванов влязоха на мястото на Гайдаров и Балъков. Крайният сигнал дойде при 0:1, което предизвика бурна радост сред футболистите във виолетови екипи!

На “болярите” предстоят две поредни домакинства в сряда срещу “Пирин” (ГД) и в неделя срещу “Видима”, които могат при победи да изпратят отбора в топ 5.

„Септември” – „Етър” 0:1

Голмайстор: 0:1 Й. Петров (44)

„Етър”: Карканджиу, Гайдаров (88 Антонов), Костадинов, Ванков, Димов, Генов (83 Петев), Балъков (90 Иванов), Христов, Петров, Аврионов, Кушев.