Етърки победиха и в София.

Съставът на „Етър-64” взе поредната си победа в първенството на женската „А” хандбална група. След като вчера в Габрово „виолетовите” биха националния девически тим, днес в столицата разбиха ЦСКА с 33:19.

Йонка Генчева започна с Гери Александрова, Богданова, Семерджиева, Бурнева, Стоилова, Дончева и Цветанова. В 10-ата минута великотърновки вече водеха с 8:2, а в 20-ата – с 14:6. Почивката дойде при десет гола аванс (18:8), което предопердели изхода от срещата.

По 20 минути пазиха трите вратарки, като освен Александрова играха Деси Николова и Магдалена Косева. Силно игра Елена Костова, вкарала 4 гола, влязоха още Илона Иванова и Нина Стефанова. Преднината достигна 15 гола в 40-ата минута – 25:10, а краят дойде при 33:19. Най-резултатна бе Александрина Бурнева с 8 попадения, следвана от Соня Богданова с 7.

Етърки вече са недостижими на върха и на 21 април (сряда) в ДКС „Васил Левски” след мача с „Бъки”, който е от 18 ч., ще получат шампионската си купа и златните медали пред своя публика.

„Етър-64”: Александрова, Богданова 7, Бурнева 8, Семерджиева, Стоилова 2, Дончева 4, Цветанова 5 (Николова, Косева, Ил. Иванова 3, Н. Стефанова 1, Костова 4).