DSCN2310

Етърки направиха 2:2 срещу „ЛП Суперспорт“ в зрелищен отложен мач от петия кръг на „А“ група – жени. Двубоят бе равностоен, като гостенките по-често владееха топката, но по-чистите положения бяха за „болярките“.

Столичанки откриха от дузпа още в началото. Рая Филипова бе съборена в наказателното поле и от бялата точка капитанът Жасмина Атанасова се разписа за 0:1. „Етър“ успя до почивката да върне гола. Диляна Йорданова си спря топката и с хубав удар с левия крак изравни резултата.

През втората част „ЛП Суперспорт“ натисна, но стигна само до един удар на Жасмина Атанасова от фаул, който мина над вратата. Етърки дебнеха за контри, при които на два пъти изпуснаха стопроцентови голове. Първо в 56-ата минута Диляна Йорданова бе изведена от Мирела Моева сама срещу вратарката, но стреля в нея. Десетина минути по-късно и Зорница Коева се откъсна на скорост съвсем сама срещу вратата, но стреля високо. Далечен удар на Недред Заструг бе уловен от вратарката, същото стори и Спасимира Евстатиева пред вратата на „Етър“.

DSCN2306

Последните минути бяха динамични. В 82-ата след центриране отляво оставената непокрита Рая Филипова засече топката в мрежата – 1:2. Малко след това пък Христина Милчева нацели напречната греда.

„Болярките“ обаче не се предадоха. Минута преди края Мирела Моева предприе типичния си рейд между защитата и бе съборена в наказателното поле. От отсъдената дузпа Зорница Коева хладнокръвно стреля в обратния на вратарката ъгъл за крайното 2:2.

„Етър“: Спасимира Евстатиева, Мирела Моева, Румяна Новакова, Велизара Владимирова, Михаела Катрафилова, Павлина Николова, Карина Попова,  Недред Заструг, Зорница Коева, Теодора Димитрова, Диляна Йорданова.