DSCN2279

Вторият отбор на „Етър“ отстъпи с 0:1 на „Партизан“ (Червен бряг), като всичко най-интересно се случи в последните минути. Гостите вкараха в 83-ата, а три минути по-късно „виолетовите“ пропуснаха от дузпа да стигнат поне до точката.

DSCN2282

Началото бе добро за младите етърци. В 12-ата минута Стефан Йорданов от фаул принуди вратаря да спасява, нов удар на Дейвид Василев бе уловен. Гостите отговориха с далечен шут на Ивайло Милчев, а Галин Великов от чиста позиция би над вратата.

През втората част „Партизан“ създаде немалко положения, но първо далечен удар на Милчев бе спасен, после Чакъров надскочи вратаря и с глава насочи топката, но защитник изби пред голлинията. Стражът на етърци Иван Петров имаше добри намеси, спаси и срещу излезлия сам срещу него Алекс Чакъров.

„Виолетовите“ също търсеха гола, но грешаха при завършващия пас. В 83-ата минута Красимир Георгиев от „Партизан“ беше изпуснат отдясно, премина през цялата половина и с диагонален удар откри – 0:1. Три минути по-късно за нарушение срещу Александър Спасов в пеналта реферът Георги Давидов отсъди дузпа, но ударът на Светломир Събев срещна напречната греда. До края етърци натискаха, но не успяха да изравнят.