463869411_862647505851228_2175374993333812657_n

“Локомотив” (ГО) отново не успя да стигне до победата, като завърши 0:0 у дома срещу “Ловеч”. Все пак след четирите поредни загуби в първенството и отпадането за купата, “черно-белите” поне записаха равенство.

“Железничарите” имаха кадрови проблеми – Никола Колев, Георги Вълчев и Галин Ташев са контузени, а Антонио Ласков пропусна мача заради натрупани картони. Нападателят Алиуне Бадара пък си тръгна сам, след като е измъчван от контузия.

Двата отбора изиграха нервен мач, изпълнен с много единоборства. Публиката на стадиона определено не остана доволна от показаното, а след последния съдийски сигал феновете обърнаха гръб на футболистите, отишли да ги поздравят.

Мачът тръгна с удар на Георги Колев край целта. Последва натиск на домакините и ценриране, при което локомотивци поискаха дузпа, след като топката срещна ръка на бранител от състава на гостите, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка. Малко по-късно вратарят на ловчанлии извади удар от фаул на Кристиян Дечев. Добра намеса имаше и Генадий Ганев, срещнал навреме откъсналия се Юсеин Касов. Именно последнияj фаулира грубо Кристиян Райчев, който бе заменен принудително. Нарушението пък допълнително нажежи обстановката.

Втората част започна с изява на Ганев, спасил изстрел отблизо. В 69-ата минута Георги Колев шутира над вратата на гостите от удобна позиция. Голмайсторът на горнооряховчани успя да изпрати веднъж топката в мрежата на гостите, но след сигнала на рефера за нарушение в полза на локомотивци и гол не бе зачетен.

Равенството все пак остави локомотивци точно над чертата на изпадащите – с 3 т. пред “Струмска слава”, който обаче има мач по-малко. В следващия кръг на тима предстои трудно гостуване на “Добруджа”, мачът е в петък, 25 октомври, от 16:00 ч.

„Локомотив“: Генадий Ганев, Милен Савов, Мариян Иванов, Михаил Минков, Кристиян Райчев, Панайот Пасков, Цветослав Петров, Кристиян Дечев, Янислав Цачев, Иван Аврамов, Георги Колев.