klub 3

„Янтра“ (П. Тръмбеш) спечели с 3:2 гостуването си на „Земеделец 93“ (Козловец) в областния полуфинал от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Гостите, които са лидери в Северозападната Трета лига, срещнаха много сериозен отпор и в крайна сметка завършиха срещата с девет души.

Християн Ганев даде преднина на третодивизионния тим в 19-ата минута, Иван Лесев възстанови равенството 29-ата. Второто полувреме тръгна ударно за гостите, които до 53-ата минута вкараха две попадения. Точни бяха Мартин Господинов и Тихомир Антонов, а разликата набъбна на 1:3. Козловчани обаче не се предадоха и натиснаха. В 73-ата минута Александър Миланов намали на 2:3 и до края на стадиона вреше и кипеше. В 90- та минута втори жълт и съответно червен картон инкасира опитният футболист на „Янтра“ Тихомир Антенов, който влезе в конфронтация със съперник. В добавеното време пък Александър Божуранов ритна с крак в глезена футболист на „Земеделец 93“ и получи директен червен картон.

В областния финал за Купата на АФЛ “Янтра” (Полски Тръмбеш) ще срещне “Академик” (Свищов).