IMG-d1e41758a2ae9b41c5588d982068d8df-V

В Стражица се проведе традиционен открит турнир по класически шахмат, организиран от местния клуб със съдействието на общината. Той събра 32 участници от страната, сред които гросмайстор и международни майстори. Освен парични награди, домакините бяха осигурили и почерпка за състезателите. Турнирът има дълга история, като в него е участвала и българската звезда Нургюл Салимова.

18-годишният състезател на ШК “Етър” Стилиан Ангелов стана втори в генералното класиране при мъжете с 5,5 точки от 7 кръга. Той бе поставен под номер 14 в стартовия списък, но успя да победи двама международни майстори! Стилиан загуби само от гросмайстор Васил Спасов, който е победител в турнира.

При ветераните също великотърновци постигнаха успехи. Майсторът на спорта Иван Илийков за пореден път спечели първо място, а Атанас Атанасов е трети.