385250868_122110346216050386_1278671260311257734_n

Хандбалистките на „Етър-64“ надвиха „Бъки“ с 36:28 (18:9) в първото си домакинство за сезона в ДКС „Васил Левски“. Така след победата над „Мартен-67“ етърки оглавиха временното класиране в групата. В отбора се завърна украинката Александра Замишляк, която е отново в тима след като бе в Полша и Италия, и наниза 8 попадения срещу габровки.

Още първите минути показаха, че интрига в този двубой няма да има. Великотърновки дръпнаха с 4:0 и 7:1 в осмата минута, а в средата на полувремето преднината им вече беше убийствена – 12:2. Малко преди почивката тимът допусна 4 поредни гола, но в края на полувремето на свой ред върна 4 гола и го затвори при 18:9. През втората част мачът се доиграваше и след куп разменени голове завърши 36:28.

Най-резултатна бе Миглена Христова с 9 гола, следвана от Замишляк с 8 и Мартина Тодорова с 5.

„Етър-64“: Десислава Николова, Мария Цветкова 1, Александра Замишляк 8, Траяна Стоянова, Елица Халачева, Ирене Иванова 4, Мартина Тодорова 5, Миглена Христова 9, Мария Спирдонова 3, Карина Христова 2, Аксиния Колева, Емили Андреева, Полина Стоянова 4, Мелиса Еролова.