462364597_1085120940204996_34335694987853536_n

“Академик” у дома направи изключително силен мач срещу претендента за елита “Монтана”, но отпадна драматично след дузпи с 2:3 (редовното време завърши 1:1).

Свищовлии поведоха с красив гол на Петър Петров в 43-ата минута, след като стреля технично от фаул за 1:0. Чак в 63-ата минута гостите изравниха чрез Илия Русинов с хубав удар от въздуха. “Академик” се втурна да бележи победен гол и пропусна няколко чисти положения.

В 85-ата минута обаче Кристо Яначков от домакините нелепо си заработи набързо два картона за разкарване на топката след съдийски сигнал и това повлия на мача. До края “Монтана” натисна за втори гол, но редовното време завърши 1:1.

Сериозни претенции имаха домакините към съдийството в мача. Гол им бе отменен заради засада, претендираха още и за неотсъдена дузпа и още куп решения на рефера.

Макар и с човек по-малко, “студентите” с мъжка игра удържаха в продълженията и се стигна до дузпи. Там обаче не издържаха на напрежението. Петър Петров в първата стреля над вратата, но гостите също пропуснаха, след като вратарят спаси. Последваха обаче още два пропуска на Димитър Николов и Калоян Митев, а се разписаха Кристиян Иванов и Благовест Ленков. “Монтана” обаче вкара последната пета дузпа и спечели с 2:3.