2Untitled

„Етър“ записа една от най-важните си победи във възлов мач, като би с 1:0 „Добруджа“ в Добрич. Така нанесе първа загуба на противника този сезон на негов терен, а третият пореден успех прати „болярите“ в подстъпите към върха.

Изключителен мач направиха етърци! В осакатен състав, без смени, с много себераздаване и перфектно изигран тактически. Вкараха ранен гол, удържаха напора на съперника, който е с най-голям бюджет във Втора лига, а дори имаха възможност да затвърдят великолепната победа с второ попадение.

Двубоят започна с натиск на домакините, който обаче не донесе нищо съществено. „Етър“ издебна своя миг в 11-ата минута, когато направи перфектна комбинация – Кейта намери отдясно Георги Бабалиев, който центрира и Иван Коконов с едно докосване прати топката в мрежата – 0:1!

Голът смути домакините и в следващите минути етърци натиснаха и можеха да удвоят. Първо удар на Коконов мина над вратата, а после след подаване отдясно Николай Янков насочи топката, но вратарят Григоров спаси с крак второ попадение в мрежата си.

„Добруджа“ поднови опасните си атаки и имаше възможност в 34-ата минута, когато Ивайло Михалов стреля с глава, но Нисторов блестящо извади в корнер. В самия край на полувремето пък Пиргов с глава стреля до гредата.

Втората част започна с шут на Михайлов от добра позиция, но много неточен край вратата. За етърци Ибрахим Кейта стреля, но вратарят улови. Домакините в оставащите 30 минути се хвърлиха в яростни атаки, но срещнаха непробиваема „виолетова“ отбрана начело с перфектните Георги Александров и Принс, както и безупречен вратар. Именно Станислав Нисторов се оказа последната преграда в 75-ата минута, когато фантастично отклони топката след удар на Пиргов с глава и тя после се отклони от гредата.

Без нито една смяна до 90-ата минута „болярите“, въпреки умората, хвърлиха всички сили и удържаха щурма на гостите, като дори не им дадоха повече възможности за точен удар. На два пъти при контрите можеше да падне и втори гол. В 86-ата минута след пас на Кейта Радослав Найденов стреля на сантиметри от гредата, а в добавеното време четирима от “Етър” излязоха срещу един защитник, но пасът на Найденов към Коново не успя.

„Виолетовите“ ликуваха след победата, която бе една от най-стойностните в последните години за великотърновския тим!

“Етър”: Станиславв Нисторов, Георги Бабалиев, Георги Александров, Принс, Мартин Николов, Георги Иванов, Николай Янков, Радослав Найденов (94 Филип Ангелов), Дидис Пита (90 Атанас Атанасов), Иван Коконов, Ибрахим Кейта.

снимки: Александър Стоянов