DSCN3080

Футболистките на „Етър“ постигнаха най-резултатната си победа напоследък, като разбиха със 7:2 при гостуването си „София Лейдис“. Мачът на стадиона в кв. Владая бе от шестия кръг на „А“ група при жените. На националките до 15 г. се наложи да играят четвърти мач за няколко дни, а днес имат и пети мач с девойките на клуба.

Първата възможност бе за домакините, но вратарката Десислава Стоянова спаси. После „болярките“ заиграха по-концентрирано и във вратата на столичанки започнаха да валят голове. За нарушение срещу Мирела Моева бе отсъден пряк свободен удар и Зорница Коева с хубав удар прати топката в мрежата – 0:1. Мирела Моева удвои след самостоятелен пробив, като преди това имаше и още поне две отлични възможности.

Завърналата се в отбора Недред Заструг покачи на 0:3 след центриране, после Спасимира Евстатиева стреля над вратата. Малко преди почивката Мирела Моева бе изведена и завърши атаката с гол за 0:4. В началото на втората част домакините от дузпа вкараха за 1:4. Красив гол вкара опитната Велизара Владимирова с мощен удар от дистанция. Съперникът съвсем рухна и инкасира още два гола от Мирела Моева, като острието завърши мача с 4 попадения в сметката си. В 90-ата минута „София лейдис“ върна още един гол за крайното 2:7.

Етърки са на девето място в класирането с 6 точки от две победи и три загуби, но имат и един отложен мач. В следващия кръг на 12 октомври приемат „Пирин“ (Благоевград).

„Етър“: Десислава Стоянова, Анастасия Трифонова, Велизара Владимирова, Румяна Новакова, Михаела Катрафилова, Теодора Сомова, Недред Заструг, Зорница Коева, Теодора Димитрова, Спасимира Евстатиева, Мирела Моева (Михаела Михайлова, Лора Василева).