DSCN1930

Дублиращият отбор на „Етър“ спечели втората си победа в първенството, като би с 1:0 „Ком“ (Берковица) в нервен мач. Единственото попадение отбеляза Димитър Колев в 40-ата минута, а домакините завършиха мача и в намален състав заради червен картон на Боян Вълчев.

Първото полувреме премина при постоянен натиск на младите етърци, но положенията не бяха много. В 15-ата минута Калоян Ненчев стреля отдалеч, но вратарят, макар и трудно, успя да улови. Опасен удар с глава отправи и Йоан Маринов след центриране отляво.

В 40-ата минута при поредната атака по левия фланг топката стигна до Димитър Колев, който с неспасяем удар я прати под сглобката – 1:0.

DSCN1949

В края на полувремето след центриране от фаул положение имаха и гостите, но Любомир Лазаров спаси.

Втората част започна с натиск на гостите. В 50-ата минута Лазаров сгреши при изнасянето на топката и играч на „Ком“ бе съборен на границата на пеналта, но от фаула Пламен Ненов би в стената. За етърци удар на Калоян Ненчев мина над гредата, а в 73-ата минута Ивайло Тодоров от гостите прати топката в десния стълб.

Играта стана много накъсана, с редица нарушения и от двата тима, които реферът трудно овладяваше с картони. В 81-ата минута той изгони с директен червен картон Боян Вълчев за посягане при спряна игра, а и двата отбора имаха куп претенции към него. В крайна сметка дори и в намален състав „виолетовите“ удържаха победата, която ги изведе в средата на класирането с 6 точки. В следващия кръг те гостуват на предпоследния „Ювентус“ (Малчика).

„Етър-2“: Любомир Лазаров, Антони Ангелов, Боян Вълчев, Светломир Събев, Димитър Колев (60 Денислав Георгиев), Кристиан Боянов (60 Дейвид Василев), Стефан Йорданов, Тонислав Донков, Павел Иванов, Калоян Ненчев, Йоан Маринов (89 Александър Спасов).