461593472_993641402774475_4508013065626831428_n

С гостуване на новака “Мартен-67” стартира в първенството хандбалният тим на “Етър-64”. Клебът от Русенско ще играе домакинските си мачове в Бяла. Именно в “Арена Бяла” в неделя от 16:30 ч. е мачът срещу “болярките”.

Първото домакинство на етърки е на 13 октомври (неделя) от 16:00 ч. срещу “Бъки” (Габрово) в ДКС “Васил Левски”. Мачът е ден след поредното издание на турнира в памет на Йонка Генчева.

Тази година първенството ще се проведе в нов формат. 10-те участващи отбора ще бъдат разделени в две групи в зависимост от географското им положение. В групите ще се играе по системата “всеки срещу всеки” на разменено гостуване. След изиграване на срещите от редовния сезон, заелите от първо до четвърто място във всяка група ще участват в плейофи за основната фаза на шампионата. В плейофите ще се играе 1А – 4Б, 2А – 3Б, 3А – 2Б, 4А – 1Б. Срещите ще се провеждат на разменено гостуване, като домакин на първата ще бъде отборът с по-задно класиране в груповата фаза.

Победителите в плейофите ще продължат към основната фаза на първенството, а загубилите ще се срещнат в еднодневен турнир за разпределение на местата от пето до осмо. В основната фаза четирите отбора ще изиграят по още два мача по между си на разменено гостуване. Първите два тима в крайното подреждане ще се срещнат в Суперфинал за титлата, а заелите трето и четвърто място ще спорят във финален плейоф за бронзовите медали.