YAntra-nova-scaled
С голове на Християн Кожухаров и Момчил Кузманов отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) се наложи с 2:0 над втория тим на „Етър“ в петия кръг на Северозападната Трета лига. Успехът изкачи тръмбешчани на първо място в класирането с аванс от 2 точки пред „Севлиево“ и „Локомотив“ (Мездра).

Под силния дъжд новият лидер заслужи трите точки с представянето си. Християн Кожухаров откри резултата с глава след центриране от корнер десетина минути след началото на мача. Любомир Генчев проби и центрира към Момчил Кузманов, който реализира второто попадение в 66-ата минута. В следващия кръг отборът на Петър Кръстев гостува на „Локомотив“ в Дряново.

Нов футболист започна тренировки с „Янтра“ и бе в групата за мача. Това е 17-годишният талант Мартин Господинов. Той е роден през 2007 г. и е юноша на „Локомотив“ (ГО). Господинов, който играе като дясно крило, пристига в П. Тръмбеш именно от родния си клуб.