DSCN1453

„Етър“ допусна срамно поражение с 2:5 от дублиращия тим на ЦСКА 1948, подсилен с няколко играчи от първия отбор, което бе и четвърти пореден мач без победа. „Виолетовите“ тотално разочароваха с играта си и резултатът отразява показаното на терена.

Мачът бе свирен от Кристина Георгиева, която получи флаг на етърци заради факта, че за първи път тяхна официална среща се свири от жена. Още началото на двубоя бе злощастно. След нарушение срещу Атанас Атанасов той получи сериозна контузия в главата, бе заменен и откаран в болница.

В 9-ата минута Коконов проби отляво на скорост и намери Пита, чийто удар обаче бе изваден в корнер. Гостите веднага отговориха с удар на Борис Димитров, уловен от Мартинов. Увлечени в опити да атакуват, етърци допуснаха гол в 23-ата минута, когато Калоян Стрински бе изпуснат отдясно и намери Ачемпонг, засякъл топката за 0:1.

„Етър“ опита да изравни, но отново пролича неумението да бележи. В 34-ата минута Пита подаде на Коконов, но защитник изби в корнер. После Янков от фаул стреля право в ръцете на вратаря. Най-опасната ситуация бе в 38-ата минута, когато Айкут Рамадан насочи топката във вратата, но Божев спаси, а после – и добавката на Пита.

Веднага обаче последва груба грешка при изнасянето на топката, при която Ивайло Марков остана непокрит и удвои резултата. Все пак в края на полувремето Кольо Станев върна надеждите след двойно подаване с Коконов и намали на 1:2. За жалост и след почивката грешките следваха една след друга. Първо Мартинов спаси с крак удар на Марков, но веднага последва нова грешка и оставеният непокрит Борис Димитров вкара за 1:3.

Мачът продължи с атаки към двете врати и без внимателна игра в защита, а качеството не бе за професионалния футбол. Ангел Мартинов спаси нов гол, а за етърци удар на Кейта бе уловен от вратаря. В 81-ата минута след неотсъден фаул срещу Принс Кристиян Величков напредна и покачи на 1:4. Опитите за нов гол доведоха само да опасен удар на Коконов, изваден в корнер, а в друга ситуация след центриране отново на Коконов вратарят измъкна топката от главата на Кейта.

В добавеното време с нов гол на Кристиян Величков ЦСКА 1948 покачи на 1:5, а етърци се отчетоха с попадение на Ибрахим Кейта за крайното 2:5.

„Етър“: Ангел Мартинов, Кольо Станев (76 Петър Иванов), Георги Александров, Росен Върбишки (46 Принс), Мартин Николов, Георги Иванов (46 Филип Ангелов), Атанас Атанасов (12 Радослав Найденов), Николай Янков, Айкут Рамадан, Дидис Пита (62 Ибрахим Кейта), Иван Коконов.