DSCN1186

Вторият отбор на „Етър“ загуби тежко с 1:5 домакинството си срещу „Севлиево“ във втория кръг на Северозападната Трета лига. Футболистите на Сашо Ангелов решиха всичко още преди почивката, когато нанизаха 4 гола.

Още в 4-ата минута Стилян Спасов бе оставен непокрит пред вратата и въпреки че вратарят Иван Петров отби първия му удар, добавката прати топката в мрежата за 0:1. „Виолетовите“ създадоха две ситуации, но не успяха да отбележат. В 20-ата минута Георги Недков изстреля мощен удар от въздуха и въпреки намесата на вратаря топката влетя в мрежата – 0:2. За „виолетовите“ Денислав Георгиев отправи шут покрай гредата.

После дойдоха минутите на Стивиян Макавеев, който се отличи с два гола за севлиевци. В 26-ата минута той с мощен далечен удар прати кълбото в гредата и оттам вътре за 0:3, а малко след това изпревари вратаря и наниза четвърто попадение. Още един изстрел на Стилян Спасов бе избит от Иван Петров, а за домакините параболичен удар на Павел Иванов мина покрай рамката.

През втората част Радослав Найденов на два пъти можеше да върне гол, но в първия случай не успя да насочи топката, а във втория излезе сам срещу вратаря, но би в него. Вместо това Стилян Спасов в 65-ата минута с удар в ъгъла покачи на 0:5. Възможност имаше и пред влезлия като резерва Димитър Байдаков, но топката мина покрай гредата.

Младите „боляри“ все пък върнаха почетен гол две минути преди края. Тонислав Донков центрира отдясно и Никифор Гълъбов технично с пета вкара красиво попадение за крайното 1:5. Тимът е последен след втория кръг, като на старта загуби с 6:1 от „Павликени“.

„Етър-2“: Иван Петров, Боян Вълчев, Антони Ангелов, Светломир Събев, Божидар Сидеров (70 Димитър Колев), Денислав Георгиев (65 Никифор Гълъбов), Стефан Йорданов (56 Тонислав Донков), Калоян Ненчев (65 Дейвид Василев), Йоан Маринов, Радослав Найденов, Павел Иванов (70 Кристиан Боянов).