viber_image_2024-08-19_18-01-31-733

Втора поредна победа и общо трета в първенството взе „Етър“, като победи с 1:0 при гостуването си на „Ботев-2“ в Пловдив. Единственото попадение вкара опитният нападател Иван Коконов още в 14-ата минута. Това бе петият пореден успех на „болярите“ над дубъла на пловдивчани, като досега във Втора лига са им нанизали 12 гола срещу получен само 1.

Мача не започна като титуляр голмайсторът на тима до момента Айкут Рамадан, който имаше здравословен проблем. Началото бе с игра предимно в центъра и без опасности пред двете врати, като теренът в кв. „Коматево“ бе в лошо състояние и затрудняваше и двата отбора. Старши треньорът на “Ботев” Душан Керкез бе изпратил сериозно подкрепление на дублиращия отбор на “канарчетата”. В стартовите 11 личаха имената на Даниел Кайзер, Атанас Чернев, Ивайло Видев и Матиюс Ремейкис. От първата минута започна и новото попълнение Дамян Йорданов.

В 14-ата минута обаче „Етър“ поведе. Николай Янков центрира от корнер и Иван Коконов, останал непокрит на задна греда, с глава прати топката в мрежата – 0:1. Десет минути по-късно последва уникален пропуск на Дидис Пита. Кольо Станев напредна отдясно и центрира към Пита, който от един метър прати топката над гредата.

Последваха опити за атаки и центрирания, но без чисто положение, а домакините пък не успяваха да застрашат “виолетовата” врата. Така почивката дойде при 0:1. Втората част започна с нов чист пропуск на Дидис Пита. След хубава комбинация финландецът бе изведен сам срещу вратаря, но от 6-7 метра ударът му излезе в аут. В 63-ата минута пък след центриране от корнер капитанът Георги Александров стреля над гредата.

Пловдивчани потърсиха промяна, изпълниха няколко корнера, но до края резултатът остана непроменен. В 89-ата минута Дидис Пита направи трети невероятен пропуск, след като бе изведен съвсем сам срещу вратаря, но би в тялото му. В добавеното време възможност за гол имаше и Радослав Найденов, но ударът му мина до гредата.

С победата „болярите“ излязоха на трето място в класирането преди утрешния последен мач от кръга между „Монтана“ и „Ловеч“. В следващия кръг на етърци предстои ново гостуване – този път срещу „Пирин“. Мачът е на 27 август (вторник) от 19:00 ч. и ще бъде предаван пряко по Диема спорт.

„Етър“: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Георги Александров, Принс Мбаке, Мартин Николов, Георги Иванов, Атанас Атанасов (68 Радослав Найденов), Филип Ангелов (60 Айкут Рамадан), Дидис Пита (90 Антони Ангелов), Николай Янков, Иван Коконов.