IMG_4645

Георги Онов няма да бъде повече старши треньор на „Академик“ (Свищов), разкри самият наставник пред „Спортал“. Окончателната раздяла ще стане факт след днешната приятелска среща с „Вихър“ (Славяново). Под ръководството на Онов „Академик“ завърши на второ място последното първенство на Северозападната Трета лига. Достигна и до финала на турнира за купата на Аматьорската футболна лига, като загуби от „Фратрия“ (Варна) с 0:2.

„Академик“ победи у дома „Вихър“ (Славяново) с 1:0 с гол на Димитър Николов в последните секунди. Гостите излязоха без девет основни футболисти – трима контузени и шестима повалени от летен вирус. Въпреки това бяха равностойни, най-новото им попълнение Александър Скорчев пропиля отличен шанс в средата на първото полувреме. В 70-ата минута пък Илиян Димитров тръгна с топката от центъра на терена и тресна гредата.

Домакините обаче като цяло владееха инициативата, създадоха доста положения и отправиха няколко удара към противниковата врата. Но въпреки това гол падна чак в последната минута на мача, когато точен бе Димитър Николов.