454965598_919245350247992_8637998555784025863_n

Отборът на „Мечките“ (Русе) спечели тазгодишното издание на Prity Cup Русе 2024, което бе шестото последно издание в страната преди големите финали.

В русенския финал те победиха с дузпи „Клуб 33“ и така стана ясен не само победителят, а вече и 12-те отбора, които ще участват на финалите в Горна Оряховица. „Мечките“ получиха отличията си на церемонията по награждаването на победителите на терена с изкуствено покритие на комплекс „Дунав“. Вицешампионите „Клуб 33“ получиха купата и медалите си от Калоян Георгиев – зонален представител на Българска асоциация мини футбол за Североизточна България. Третото място бе за ФК „Волтрон“.

Русенските отбори изявиха желание и смелост да премерят сили, като направиха страхотен турнир. Срещите бяха на високо футболно ниво и, естествено, забавление, подчерта Калоян Георгиев.

До полуфиналите след груповата фаза достигнаха двойките „Мечките“ (Русе) – „Волтрон“ и „Клуб 33“ – „Фламенго“. След интересни двубои „Мечките“ и „Клуб 33“ се класираха за финала. Там редовното време завърши наравно и се стигда до изпълнение на дузпи. При тях „Мечките“ триумфираха след две спасявания на обявения по-късно за вратар на турнира Радосвет Христов. В дузпите за определяне на 3-4 място „Волтрон“ бе по-точен и взе бронзовите медали.

С приза за най-добър вратар бе отличен Радосвет Христов от „Мечките“. Най-техничен играч стана Иван Димитров от „Фламенго“. Като най-полезен футболист на терена награда заслужи Еркан Мюзекяев от „Клуб 33“. За най-добър защитник отличие има Борислав Джарналиев от „Мечките“.

Така“ Мечките“ и „Клуб 33“ ще представят Русе във финалния турнир, който ще се състои в Горна Оряховица.

12-те отбора, класирали се за финалите на “Prity Cup” в Горна Оряховица, вече са: Karata Auto FC, “Няма място” (Велико Търново), МФК “Булгари” (София), “Епъл” (Джулюница), “Ловечъ”, “Аудиторията”, “Класиците” (София), “Спортинг” (Троян), „Селесао“ (В. Търново), „Лайтс“ (В. Търново), „Мечките“ и „Клуб 33“ (Русе). Те триумфираха след турнирите в Горна Оряховица, Велико Търново, Ловеч, Троян, Габрово и Русе.

Големият финал ще се проведе отново в град Горна Оряховица на прекрасния спортен комплекс “Прити Спорт” от 23 до 25 август.