382098026_816150020514893_4125173819947391889_n-Copy-2 - Copy(2)

Втора лига, 5 кръг
19 август 2024 г., 18:00 часа

“Ботев-2” (Пд) – “Етър” 0:1

Стартов състав на „Етър“: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Георги Александров, Принс Мбаке, Мартин Николов, Георги Иванов, Атанас Атанасов, Филип Ангелов, Дидис Пита, Николай Янков, Иван Коконов.

Резерви: Ангел Мартинов, Петър Иванов, Айкут Рамадан, Антони Ангелов, Радослав Найденов, Йоан Маринов, Тонислав Донков.

Голмайсторът Айкут Рамадан имаше здравословен проблем и затова е сред резервите.

viber_image_2024-08-19_18-01-31-733

Начало на мача

(с 5-минутно закъснение – в 18:05 ч.)

12 минута – игра предимно в центъра, без опасности пред двете врати

теренът е в лошо състояние и затруднява и двата отбора

14 минута – ГООЛЛ! “Етър” повежда с 1:0! Ники Янков центрира от корнер и Иван Коконов, останал непокрит на задна греда, с глава праща топката в мрежата!

24 минута – уникален пропуск на Дидис Пита. Кольо Станев напредва отдясно и центрира към Пита, който от един метър праща топката над гредата.

35 минута – опити за атаки и центрирания, но без чисто положение в последните минути.

Домакините почти не са застрашили “виолетовата” врата

Край на първата част

Начало на второто полувреме – в 19:10 ч.

47 минута – първи жълт картон в мача, той е за домакините

53 минута – втори непростим пропуск на Дидис Пита. След хубава комбинация финландецът е изведен сам срещу вратаря, но от 6-7 метра ударът му излиза в аут

60 минута – Айкут Рамадан влиза на мястото на Филип Ангелов

63 минута – нов шанс за гол. След корнер капитанът Георги Александров от 7-8 метра стреля над гредата

68 минута – втора смяна, Радослав Найденов влиза на мястото на Атанас Атанасов

80 минута – домакините търсят промяна, изпълниха няколко корнера

89 минута – Дидис Пита пропуска съвсем да реши мача. Трети невероятен пропуск, след като е изведен съвсем сам срещу вратаря, но бие в тялото му.

6 минути добавено време