447216622_521105544012352_4888819261114017949_n
Националният отбор на България победи с 2:0 Грузия във втория си мач от Група “Е” на Европейското първенство по минифутбол. Родният тим записа втори успех в турнира, като така си гарантира излизане от групите и класиране за елиминационната фаза.

След вчерашната драматична победа над Португалия с 3:2, днес “лъвовете” успяха да победят грузинския тим. И двата гола паднаха през второто полувреме, когато първо в 33-ата минута Димитър Димитров със силен шут записа дебютно попадение. В 43-ата минута груба на Темурази Екизашвили доведе до неговото изгонване и така Грузия остана с четирима футболисти на терена.

Само две минути по-късно България направи резултата 2:0. След прекрасно подаване Мирослав Кайряков остана сам срещу вратаря и промуши топката между краката му за крайното 2:0.

Така с 6 точки от първите си два мача България засега оглавява групата. “Лъвовете” няма как да бъдат изместени от някое от първите две места, които дават право на директно класиране напред в турнира. Втори засега е отборът на Сърбия, който по-рано днес победи Португалия с 2:1 и събра в актива си 4 точки. Трета е Грузия с 1 пункт, а последни са “мореплавателите” с 0.

Кой ще заеме първото и кой второто място ще се реши утре от 19:15 ч. в пряк балкански сблъсък между България и Сърбия в последния кръг от груповата фаза.