Debeletc-scaled
Дузпи решиха финалния плейоф за третото място в Областна футболна група – Юг. Отборът на „Ботев“ (Дебелец) показа изключителен характер и въпреки че до 82-ата минута губеше с общ резултат 2:4, в крайна сметка спечели бронзовите медали. Първата среща с „Росица“ (Поликраище) бе завършила 2:1 за тима на Илия Пендов, а почти до края й на стадион „Христо Ботев“ в Дебелец втората се развиваше перфектно за гостите, въпреки че Ивайло Панов още в 8-ата минута даде аванс на домакините- 1:0. Те бяха подкрепяни от сериозна агитка, въоръжена с жълто-черни факли и димки, а президентът на клуба Георги Недев бе монтирал електронно табло и радиоуредба, допълнително създаващи празнична атмосфера.

В 44-ата минута на първата част овладелите натиска на „Ботев“ футболисти на „Росица“ възстановиха равенството в резултата – 1:1, с попадение на Симеон Николов. След почивката играта бе двуостра, като ветеранът Стефан Трайков раздаваше изключителни пасове на съотборниците си при контри и вратарят на домакините Стефан Монин трябваше да спасява удари на останалите очи в очи с него Цветелин Кушев и Симеон Николов. На другата врата пък Георги Ангелов отрази изстрели на Георги Дачев, Мартин Душков и Ивайло Панов. В 75-ата минута Трайков изведе Симеон Николов, който бе фаулиран в пеналта от Монин, което му донесе жълт картон и дузпа. Мартин Йорданов вкара от бялата точка и поликраищенци дръпнаха с 1:2.

Седем минути по-късно играещият с травма треньор на „Ботев“ Симеон Иванов  изравни от пряк свободен удар – 2:2. След още 120 секунди вратарят на гостите Георги Ангелов фаулира изключително грубо Мартин Душков извън наказателното поле и реферът Михаел Павлов му показа директен червен картон. До края дебелчани нападаха непрекъснато и в добавеното време Мартин Душков вкара за 3:2, довеждайки нещата до дузпи.

При тях точни за домакините бяха Георги Дачев, Мартин Душков, Симеон Иванов и Ивайло Панов, докато за гостите отбелязаха само Стефан Трайков и Светослав Байчев. Мартин Иванов и Евгени Цачев загубиха двубоя си със Стефан Монин и с общ резултат 4:2 при дузпите футболистите на „Ботев“ (Дебелец) спечелиха бронзовите медали и купата, връчени им от делегата на срещата Иван Бодурков. За жълто-черните имаше и голяма купа, подсигурена от Георги Недев, който бе подготвил и още един комплект медали, с които награди играчите на „Росица“.