421615840_773925071442796_5710710742060649239_n

Два медала спечели великотърновският клуб “Атлетика-2012” от Националния шампионат по лека атлетика в зала за юноши и девойки под 18 години. В зала “Фестивална” със сребро се отличи Ема Костадинова в петобоя при девойките. Шампионка стана Мартина Фотева от “Европул” (Бургас) с 2889 точки, пред възпитаничката на треньорката Людмила Георгиева, която събра 2718 т., и Симона Янкова от “Европул” с 2682 т.

Още един медал за СК “Атлетика 2012” донесе Сиян Пантелеев, който завърши трети в седмобоя с 3489 точки. Победител е Делчо Арбалиев от Панагюрище с 4062 точки, втори е Христо Арбалиев с 3750 т.

С два лични рекорда и призови класирания се отличи съотборникът на Ема и Сиян – Димитър Стойчев. Той финишира на четвърто място на 800 метра (2,04,92 минути) и на седмо на 1500 метра (4,27, 18 мин).

Давид Добрев завърши шампионата на пето място скок дължина и на осмо на 60 метра препятствия, Ванеса Тодорова е седма на тласкане гюле, Карина Николаева е 13-а на 60 метра препятствия, Мариян Кирилов е 34-ти на 400 метра и 47-ми на 200 метра, Кия Иванова е 19-а на 1500 метра и 29-а на 800 метра, разказа Людмила Георгиева.

Признание получи Сияна Колева, която взе бронз на 60 метра от шампионата под 20 години при девойките, но получи травма на 60 метра препятствено бягане и не стартира в своята възраст. Ученичката в Спортното училище “Георги Живков” е включена в проектосъстава на националния отбор за Европейски игри при девойки под 18 години.