DSCN6534

Хандбалистките на „Етър-64“ разбиха с 40:20 (19:8) последния в класирането „Васил Левски“ (Нови пазар) и отново излязоха на върха в „А“ група след осмия кръг. Преди този мач етърки бяха втори на 1 т. след „Сливница“, който обаче днес загуби у дома от  „Свиленград“ с 26:31.

Великотърновки нямаха никакви проблеми срещу противника, който пристигна със 7 поредни загуби. „Етър-64“ най-после се завърна да играе във В. Търново в ДКС „В. Левски“, която бе добре отоплена за мача. Билетите от по 5 лв. не спряха публиката, която окуражаваше „болярките“ от трибуните.

Мачът започна гол за гол, но само до 2:2, което бе и последното равенство в развоя. Постепенно домакините започнаха да трупат преднина, която от три гола в 10-ата минута (6:3) нарасна до 10 гола в 24-ата минута (16:6). Вратарката Деси Николова и защитата обезвредиха гостенките, а в неравностойните сили ако концентрацията при стрелбите на етърки бе по-голяма, резултатът щеше да е и внушителен. Почивката дойде при 11 гола аванс – 19:8.

През втората част Атанас Атанасов пусна в игра всички млади състезателки, за да трупат игрови опит. Те вложиха много старание и продължиха да увеличават преднината, която пет минути преди края бе вече 17 гола – 35:18, а финалната сирена я фиксира на 40:20. Почти всички състезателки от тима се записаха сред голмайсторите.

„Етър“ води в класирането с 12 т., колкото има и „Свиленград“, а трети е „Сливница“ с 11. На 4 февруари „болярките“ гостуват в Сливница, а на 11 февруари приемат „Свиленград“ – тази два мача ще решат кой ще е лидер след редовния сезон в първенството.

„Етър-64“: Десислава Николова, Данислава Петрова 5, Стефани Петрова 10, Мария Спирдонова 6, Миглена Христова 5, Камелия Кузнецова, Мария Цветкова 1, Траяна Стоянова, Карина Христова 3, Елица Георгиева 1, Мелиса Еролова 1, Мартина Тодорова 5, Преслава Стойчева, Полина Стоянова 2, Анета Мучинова 1.