420940955_3349588892006338_8649201682491058220_n

Наталия Бояджиева и Кристина Лазарова от клуб “Илия Павлов” (Велико Търново) се окичиха със златни медали от първенство по свободна борба за кадетки. В най-многолюдната категория – до 53 килограма, в която се сбориха десет кадетки, Наталия Бояджиева победи на финала Василена Илиева от “Ботев-93” /Враца/. Бронзът е за Галина Тулуш от ЦСКА /София/ и Галена Танева от “Берое” /Стара Загора/.

Кристина Лазарова взе титлата в категория до 65 кг., пред Илинка Стефанова “Рилски спортист” /Самоков/ и Жанина Петкова “Симеон Щерев – Левски” /София/.

Двете шампионски титли донесоха на великотърновския клуб второ място в отборното класиране на първенството за кадетки в Горна Оряховица.

Ямболският клуб „Борба и самбо“ спечели най-много титли – три, на държавния шампионат по свободна борба за кадетките. Надпреварата в Горна Оряховица събра 45 състезателки. В зала „Никола Петров“ на второ място по титли се нареди тимът на „Илия Павлов“ (Велико Търново).