etros

Великотърновският „Етрос“ пречупи един от лидерите в „Б“ група, дивизия „Център“, на Българската баскетболна лига. Мачът с „Дрийм тийм“ (Троян) от 10-ия кръг на първенството се игра в залата на стадион „Ивайло“. Поражението със 76:83 бе едва трето за троянци от началото на сезона. Димитър Балъков поведе тима си към успеха със страхотен дабъл-дабъл от 39 точки и 11 борби. Любопитно е, че той вкара цели 11 тройки. Дзен Дай записа 15 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Николен Игнатов добави 15 точки, 4 асистенции и 3 борби.

За отбора на „Дрийм тийм“ Цветослав Острев се отличи с дабъл-дабъл от 30 точки и 17 борби, към които добави и 7 асистенции, а Венцислав Кукенски записа 11 точки и 10 борби, но това не бе достатъчно да спрат отбора на „Етрос“.

Другият великотърновски тим в групата „Гочита“ загуби от „Зограф“ (Трявна) с 55:62, след като не издържа на темпото на съперника в последната четвъртина. Преди нея резултатът бе 47:77, но тревненци я взеха с 15:8 и записаха първа победа в шампионата. Ангел Ламбев изигра силен мач за „Гочита“ и завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби, а капитанът на отбора Евгени Иванов се отличи с впечатляващите 16 борби, към които добави 5 точки и 5 асистенции.

„Етър-49“ постигна десета победа, като пречупи „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 88:50. Почти целият състав на домакините се разписа за успеха, като над всички бе Милен Димитров, който записа силен дабъл-дабъл с 25 точки и 11 борби, следван от Николай Василев, добавил 21 пункта и 4 борби. С 14 точки и 11 борби се отличи Мартин Недев. За отбора на „Локомотив“ Тони Прокопиев постигна дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, към които добави и 4 откраднати топки, а Фурууа Брендакс отбеляза 6 точки и спечели 11 борби.

„Чардафон“ (Габрово) надигра „Алеко“ (Свищов) със 106:76, като още в ървите десет минути натрупа аванс от 21 точки. За „Алеко“ Христиан Георгиев заби 21 точки, а Валентин Плетньов постигна 19.