viber_image_2024-01-14_18-36-26-248

Съвсем малко не достигна на девойките на ХК „Етър-64“ да спечелят Купата на България. На финалите в Сливница възпитаничките на Станислав Йорданов водеха във финалния мач срещу домакините с 16:14, но допуснаха обрат след почивката. Сребърните медали обаче също са сериозен успех за великотърновския клуб!

Четири отбора от страната бяха достигнали до финалната четворка – „Етър-64“, „Бъки“ (Габрово), „Бяла“ и домакините от „Сливница“. В полуфинала „болярките“ отнесоха габровки. След 15:14 до почивката те продължиха мощно и спечелиха мача с 31:24. В другия полуфинал „Сливница“ трудно надделя над „Бяла“ с 21:18 (11:9). В мача за бронзовите медали габровки биха „Бяла“ с 18:17.

На финала срещу домакините етърки започнаха чудесно и заслужено водеха след края на първата част с 16:14. Така започнаха и второто полувреме, като през по-голямата част водеха в резултата. В средата на втората част обаче след куп пропуснати чисти положения допуснаха няколко поредни гола и „Сливница“ поведе с комфортна преднина, която се задържа и дори увеличи до края на мача и така етърки загубиха срещата с 34:25 и спечели сребърните медали.

viber_image_2024-01-14_18-29-52-641

„Отборът се раздаде до последно, но не успя да издържи до края и да запази преднината си. Отдавам това на факта, че основният състав е изграден от момичета с една и две години по-малки. Това не е оправдание, защото ние показахме, че не отстъпваме по нищо и можехме да спечелим купата. Доволен съм от играта, но определено имам какво да подобрим до държавния финал, който ни предстои през годината. Поздравления за отбора на „Сливница“ за борбения дух и с помощта на страхотната си публика успяха да обърнат и спечелят мача категорично, макар и в края. Страхотна организация, както винаги, от тяхна страна“, обобщи треньорът Станислав Йорданов.

Мартина Тодорова от „Етър-64“ бе заслужено обявена за най-полезен състезател на турнира. Приза за най-добър вратар взе Анна Карджилова от „Бяла“, за най-добър защитник – Ивет Костадинова от “Сливница”, а за голмайстор – Ния Цанкова от “Бяла” с 22 гола.