375212975_282325151208478_1454648401072290507_n

Великотърновският “Тера Трак”, който е шампион на България по минифутбол, стартира със зрелищно реми участието си в Шампионската лига. 26 отбора от Европа спорят в Орадея (Румъния) за званието европейски клубен шампион. “Тера Трак” е в Група F заедно с шампионите на Украйна – “Андезит”, и на Азербайджан – “Зире”.

В първия си мач българският първенец завърши 3:3 с украинския “Андезит”, като водеше почти до края на мача. Украинците първи поведоха чрез Микола Вурста в 5-ата минута, но веднага след това Ивайло Тодоров изравни резултата. Отново Вурста вкара за 1:2 в 22-ата минута, но две минути по-късно Явор Генчев изравни.

Пак Явор Генчев се разписа в 36-ата минута за 3:2, но минута преди края на мача Виталий Мелник измъкна точката за украинците. Утре от 16:00 ч. е вторият мач на “Тера Трак” от предварителната група срещу “Зиру” (Азербайджан), в който ще преследва задължителна победа. Освен Явор Генчев и Ивайло Тодоров в българския тим са добре познати имена като Венцислав Димитров, Росен Ванков, Георги Колев, Мартин Иванов, Любо Генчев, Тихомир Кънев и др.