Ivkomers

“Ив комерс” (вляво) стартираха с убедително 9:2.

С 5 гола на бившия капитан на “Локомотив” (ГО) Красен Славчев бе отбелязан първият ден на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Неговият отбор “Ив Комерс” разби с 9:2 “Теона бар” в група “В”, като това бе и най-резултатната победа в понеделник.

Въпреки въведените за публиката входни билети от по 1 лев на ден, трибуните на ДКС “Васил Левски” бяха доста пълни и надпреварата отново ще се радва на добра посещаемост. “Ив Комерс” нямаше проблеми в мача си и поведе с 5:0, за да финишира с крайното 9:2. Освен петте гола на Красен Славчев, два добави Мартин Йорданов, а по един – Георги Бижев и Лъчезар Русев, а за съперника точни бяха Калоян Георгиев и Тодор Шиков.

Равенство се получи в първия мач, който бе от група “А” и противопостави отборите на “Евролукс” и “Светците” – 1:1. Турнирът всъщност тръгна с автогол – дело на Бисер Блажев. В 8-ата минута нападателят на „Евролукс“ откри резултата, но в полза на “Светците“. 15 минути по-късно пак Блажев бе точен, като този път вкара в правилната врата и възстанови равенството 1:1. До края възможности се разкриха и пред двата отбора, но повече попадения не паднаха и съперниците си поделиха по една точка.

Най-интересен бе развоят на мача от група “Б” между “Адмирал-Брокер” и “Ботев” (Дебелец). Дебелчани, за които играят известни футболни имена като Антон Досков Антонов и Борислав Борисов – Мамута, поведоха с 0:1 с гол на Антонов още в началото, като този резултат се запази чак до последните минути. Седем минути преди края обаче Йордан Димитров изравни, а после Ясен Синапов и Николай Тодоров набутаха нови голове за “брокерите” и те спечелиха с крайното 3:1.

Admiral

“Адмирал-Брокер” обърна дебелчани с 3:1.

Очакванията за убедителна победа на “Амфора” (Драганово) над “БГ тийм” в група “Г” не се оправдаха. В състава на “Амфора” личат имената на куп доказани футболисти като Стефан Николов, Марин Стефанов, Венци Йорданов, Димитър Кушев, Румен Русев, Емрах Шабан. Тимът им поведе с 1:0 с гол на Кушев в 18-ата минута, но съперникът изравни десет минути по-късно с гол на Йордан Кабакчиев. Мачът вървеше към 1:1, когато три минути преди края бившият етърец Венци Йорданов с хубав пробив отбеляза победното попадение и “Амфора” стартира с победа.

Amfora

Пълният с познати имена “Амфора” стартира с 2:1. снимки: А. Ганцаров

“Фен клуб Етър” за първи път има свой отбор в надпреварата. Тимът попадна при жребия в група “Д” и днес стартира от 17:00 ч. срещу тима на “Волтрон”. След него е мачът между състава на Росен Ванков “Отчaяни cъпpyги” и „Вoдcтpoй“. От 19:00 ч. пък “Банка ДСК” играе в група “Ж” срещу тима на “Пъмп Систем”, съставен от футболисти, играещи в момента за Шемшево с треньор Петко Ганчев. Час по-късно е и последната среща за деня между отборите на „Пaпaдoпyлy“ и „Toти Tpaнc“.