Източна „Б“ група, 14 кръг;

27 ноември, 14:30 ч., ст. „Градски“, гр. Поморие

„Черноморец“ (Поморие) – „Етър 1924″ 0:0

Главен съдия: Николай Йорданов (София), асистенти: Иван Вълчев и Иво Колев (София)

Четвърти съдия: Стефан Павлов (Бургас)

Делегат: Иван Тодоров (Добрич), съдийски наблюдател: Петър Митев(София)

“Черноморец”: Християн Славов, Константин Велков, Станислав Димов, Живко Петков, Васил Калоянов, Станимир Митев, Димитър Благов, Мирослав Коев, Галин Димов, Ростислав Янков, Пламен Димов.

Резерви: Константин Коджуклиев, Николай Кръстев, Христо Лемперов, Андрей Атанасов, Мирослав Радев, Любомир Войнов, Илиян Шерденов.

“Етър”: Цветомир Цанков, Джихат Кямил, Ивайло Русев, Александър Томаш, Радослав Анев, Борислав Георгиев, Мартин Райнов, Стойчо Младенов, Светослав Караиванов, Мартин Станкев, Патрик Самба.

Резерви: Радослав Рашков, Борислав Гецов, Велислав Илиев, Ивайло Димитров, Ивайло Петров, Николай Николаев, Мартин Сечков.

Слънчево време и отлични условия за игра в Поморие. Мачът е на изкуствен терен. Организацията и условията за  провеждане на мач са перфектни за нивото на “Б” група.

Агитка от около 40 фенове на “Етър” вече е на стадиона и подкрепя своя тим.

Кадрови проблеми има при “виолетовите” преди срещата. Освен трайно контузените Гайдаров, Макенджиев и Русков, както и контузения срещу “Нефтохимик” Александър Младенов, отсъстват още непопадналият в групата Апостолов, контузеният Пламен Костадинов, а на вчерашната тренировка болки почувства и другият централен защитник Мартин Сечков, който е в групата за мача, но е с контузия.

Етърци загряват преди мача.

Поради липсата на контузените играчи в защитата се наложиха размествания. Като десен бек ще играе Радослав Анев, а Александър Томаш е в центъра на защитата заедно с Русев. Стойчо Младенов ще атакува от втора линия, отдясно е Станкев, отляво Караиванов, а на върха на атаката – Патрик Самба.

1 минута – начало на мача.

3 минута – удар на Живко Петков край левия стълб.

надмощие на домакините в първите минути

6 минута – Анев бие фаул отдясно, защитник чисти в корнер.

8 минута – жълт картон на Радослав Анев.

15 минута – центриране от фаул отляво за домакините и Цанков лови, като срещу него е извършено и нарушение.

16 минута – жълт картон и за Стойчо Младенов.

21 минута – фаул за етърци, Б. Георгиев прехвърля купа от играчи.

24 минута – Станкев се откъсва сам в пеналта отдясно, реферът Н. Йорданов спира атаката за игра с ръка, въпреки че тъчреферът не дава знак, че има нарушение.

27 минута – “Етър” можеше да открие резултата. Фаул пред пеналта фронтално, Бобъра пуска към Младенов, чийто силен удар отскача от гърдите на вратаря, но той все пак лови.

жълт картон за Галин Димов от домакините

29 минута – “Черноморец” пропуска чист гол. Димов е намерен отдясно и центрира към абсолютно непокрития пред вратата Петков, който обаче бие до гредата.

39 минута – нищо интересно пред вратите в последните минути.

43 минута – Янков бие над вратата на “Етър”.

Край на първата част – 0:0.

Начало на второто полувреме.

48 минута – центриране от корнер и Райнов с глава бие високо над вратата.

Станкев центрира към Караиванов и Младенов пред вратата, но защитник избива.

жълт картон на Митев

53 минута – грешно решение на тъчрефера Иво Колев, който спира заради несъществуваща засада поелия топката Мартин Станкев.

55 минута – двойна смяна за домакините – влизат Атанасов и Радев на мястото на Петков и Димов.

60 минута – Станкев се откъсва срещу вратаря и иска дузпа, но реферът решава, че Славов първо е играл с топката.

Капитанът на домакините Калоянов апострофира тъчрефера и получава жълт картон.

62 минута – съдийството става скандално. Самба се откъсва, финтира и вратаря и центрира, топката е отклонена с ръка от защитник, но не последва дузпа, защото преценката е, че защитникът е играл неумишлено.

Станислав Димов грубо фаулира Караиванов, който е изнесен на носилка, и получава жълт картон.

“Етър” играе все по-нападателно.

Агитката на етърци скандира срещу рефера Йорданов.

70 минута – Андрей Атанасов е изведен в еднометрова засада, но реферът не я маркира и Цанков излиза и спасява.

Мачът става много двуостър.

Реферът спестява втори жълт картон на Димов, който задържа Станкев.

Опасна атака на Калоянов, Русев чисти в корнер.

Атанасов бие отдалеч по земя, Цанков лови.

75 минута – на мястото на Самба влиза Димитров.

76 минута – опасен удар на Митев профучава до гредата. Домакините натискат.

82 минута – В. Илиев влиза вместо Райнов.

Етърци атакуват.

Янков спира Димитров и получава картон.

88 минута – здрава битка по терена.

90 минута – три минути продължение.

Меле пред вратата на домакините, “Етър” пропуска да вкара.

Край на мача – 0:0.

Публиката изпраща етърци с аплодисменти.