sport-17-godishni-scaled

Юношите на Баскетболен клуб „Етър-49“ до 17 години продължават силното си представяне в първенството на зона „Мизия“ и са водачи в класирането с пълен актив от 12 точки. Възпитаниците на Ивайло Стоименов постигнаха нови две победи в кръга, проведен в Севлиево. Етърци се наложиха над домакина „Раковски“ със 112:53 в първия мач за деня, а впоследствие победиха и прекия си съперник за първото място – „Чавдар“ (Троян) с 66:60, след силна четвърта част. В другите мачове от кръга юношите на „Чавдар“ се наложиха над връстниците си от „Чардафон“ с 54:37, а момчетата от Габрово записаха победа срещу „Раковски“ със 109:50.

Междувременно 13-годишните възпитаници на Станислав Балъков записаха една победа и една загуба по време на 3-тия кръг от първенството в зона „Мизия“. Младите етърци удариха „Спартак” (Плевен) със 74:50, а непосредствено след това, в последния мач за деня, отстъпиха на домакините от „Чавдар“ с 62:83, като мачът бе решен след много силно първо полувреме на троянчани.