11064591_334466963427098_8701840059784884148_n

Отличен успех извоюваха 16-годишните девойки на „Етър-64”. Възпитаничките на треньорката Даниела Александрова спечелиха купата на България, като на финала биха вечния съперник „Бъки” с 25:24!

На финалите в Хасково етърки бяха в една предварителна група с отборите на „Мартен” и „Ники спорт” (Сливница). Великотърновки разгромиха „Мартен” с категоричното 47:15, а после се наложиха и над съперника от Сливница с 34:13, което им осигури първото място в групата.

На полуфинала „Етър-64” срещна домакините от „Хасково” и взе нова победа – 36:22. Във финалния мач очакванията на „Бъки” да прибави във витрината си нова титла не се оправдаха. Мачът вървеше гол за гол, като след 10-ата минута етърки поведоха, а до почивката водеха с 14:10. Най-голяма бе преднината им след 40 минути игра – 6 гола. Две минути преди края обаче габровки стигнаха до равенство – 24:24, като етърки вкараха ценен гол, а съперникът до края направи два пропуска след отлични намеси на вратарката Гергана Димова.

Две състезателки на „болярките” бяха включени в идеалната седмица на турнира – Антония Симеонова и Мария Йорданова.

Така „Етър-64” грабна победата и отличието и записа първата си купа за годината срещу две на „Бъки” (при 14 и 19-годишните). Великотърновки могат да изравнят надпреварата още в неделя, 22 март, когато в Габрово са финалите за купата на България при жените.