Вицешампион на България за кадетки до 15 години стана Хандбален клуб “Етър-64”. Възпитаничките на Зоя Стефанова отстъпиха във финалния мач на “Бъки” с 13:25. Началото на двубоя в ДКС “В. Левски” бе равностойно най-вече заради впечатляващите изяви на вратарката Габриела Николова, която не допусна гол до 9-ата минута. В края на полувремето обаче габровки наложиха превес и се оттеглиха на почивката при 11:5 в своя полза, което предопредели победителя в срещата.

Независимо от загубата във финала Зоя Стефанова остана много доволна от момичетата си. На практика тя разчиташе в основния състав само на 3 състезателки от възрастта, а останалите четири момичета са 13-годишните. Именно разликата в годините си каза думата в спора за златото, уточни треньорката. Стефанова отличи Габриела Николова и коментира, че вратарката е заслужавала да бъде в идеалната седмица на финалите. Там от етърки попаднаха Ивон Михайлова – ляв гард, и родената през 1999 г. Мария Спиридонова – пивот. За най-полезен състезател бе избрана павликенската надежда – Християна Георгиева.

Преди това на полуфинала “Етър-64” победи другия представител на региона на финалите във В. Търново ХК “Павликени” с 30:16. В спора за бронза павликенските хандбалистки отстъпиха на “В. Левски” (Нови пазар) с 24:27.

В предварителната група великотърновки надиграха връстничките си от “Васил Левски” (Нови пазар) с 26:16 и ХК “Панагюрище” с 26:21 и заеха първо място. ХК “Павликени” пък завърши на второ място в другата предварителна група, където загуби от “Бъки” (Габрово) и надиграха “Ники спорт” (Сливница) и ХК “Хасково”.