26 купи и 11 титли на европейски шампиони спечелиха състезателите на СК ”Зоки” – Велико Търново с треньори Зорица Радловска и Маринела Войкова в надпревара с над 3000 участника на Европейския танцов шампионат, който се проведе на 22-24 февруари в гр. Букурещ /Румъния/.

24 танцьори от клуба се състезаваха с 36 танца в различните стилове и възрасти. Международното жури с представители от САЩ, Дания ,Унгария, Германия и Румъния присъди на великотърновските танцьори – 8 първи , 12 втори и 6 трети места. 15 от танците са събрали максималния брой точки и печелят квоти за Световния танцов шампионат, който ще се проведе през месец май в Хърватска. Участието на великотърновските състезатели зависи вече единствено от това дали ще намерят финансова подкрепа от институции и спонсори.

Равносметката от неуморния труд на децата, всеотдайната помощ на родителите, голямата подкрепата  на директора на ЦДГ”Соня” Жаклин Павлова и директора на ОУ”Бачо Киро” Владимир Николов, където се провеждат тренировките, е:

Индийски танц – Дони и Ивайла (видео)

I–во  място и титла Европейски шампиони спечелиха:

1.         Дони Петров и Ивайла Недева на 5 г.- категория дует, възраст мини, стил  характерни танци;

2.         Дони Петров и Ивайла Недева на 5 г.- категория дует, възраст мини, стил  Open;

3.         Елизабет Маринова 10 г-.категория соло, възраст деца, стил характерни танци;

4.         Мила Ангелова и Михаела Милкова – категория дует, възраст деца, стил акробатични танци;

5.         Любослава Лазарова 15 г.– категория соло, възраст юноши, стил характерни танци;

6.         Симона Коева – категория соло, възраст юноши, стил джаз;

7.         Свилен Иванов и Симона Коева – категория дует, възраст сеньори, характерни танци;

8.         Формация „Ритъмът на Боливуд” – формация характерни танци на Националния отбор на БФСТД  с участието на 11 танцьора от СК”ЗОКИ”.

II–ро място и Европейски вицешампиони са:

1.         Ралица Стойчева 8г. – категория соло, възраст деца, стил  мюзикъл – театър;

2.         Елизабет Маринова 10 г.- категолия соло, възраст деца, стил характерни танци;

3.         Пламена Александрова, Ралица Стойчева и Елизабет Маринова – категория трио, възраст деца, стил характерни танци;

4.         Мила Ангелова – категория соло, възраст юноши, стил акробатични танци;

5.         Любослава Лазарова – категория соло, възраст юноши, стил модерн

6.         Силвия Николова – категория соло, възраст юноши, стил джаз;

7.         Мартин Мерамджиев и Виктория Илиева – НО към БФСТД ,категория дует, възраст юноши, стил Open;

8.         Антон Данев и Любослава Лазарова – категория дует, възраст сеньори, стил лирикъл;

9.         Фердо Фердинандов, Любослава Лазарова и Антон Данев – категория трио, възраст сеньори, стил Open.

10.       Група характерни танци „Испанска фиеста” – възраст мини;

11.       Група МТВ „Луди кукли” – възраст деца;

12.       Група Open – „Гарвани – пратениците на мрака” – възраст юноши;

III място за:

1.         Пламена Христова 9 г. – категория соло, възраст деца, стил мюзикъл театър;

2.         Пламена Александрова 11 г.– категория соло, възраст деца, характерни танци;

3.         Кристофър-Александър Петров и Наталия Бижева – категория дует, възраст деца, стил характерни танци/

4.         Мила Ангелова12 г. – категория соло, възраст юноши, стил Open

5.         Ева Димитрова 20 г. – категория соло, възраст сеньори, стил характерни танци/

6.         Силвия Николова и Фердо Фердинандов – категория дует, възраст сеньори, стил Open;

КОМЕНТАРИ