viber_image_2024-10-13_14-58-48-591

„Етър“ отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби с 2:0 гостуването си на „Черноморец“ (Бургас). „Виолетовите“ бяха в силно ограничен състав – с група от едва 15 футболисти, след като в последния момент отпадна и Филип Ангелов. Те бяха подкрепяни на стадиона в Долно Езерово от близо 30 свои привърженици, пропътували разстоянието до Бургас, а на трибуните бе и треньорът Димитър Димитров – Херо.

Началото бе равностойно и без опасности пред двете врати. В средата на полувремето „Етър“ имаше възможност – след центриране от корнер Георги Александров стреля с глава, но вратарят спаси. В 29-ата минута обаче при една атака на домакините Георги Бабалиев не реагира по най-добрия начин и Станислав Маламов прати топката в мрежата – 1:0. Само след осем минути дойде и втори гол – след пробив и центриране отдясно бившият етърец Живко Петков с глава удвои.

През втората част „Етър“ опита да промени резултата, но не получи много шансове от домакините. Най-опасната ситуация бе в 73-ата минута, когато Дидис Пита проби отдясно и стреля, защитник изби пред голлинията, а добавката на Кейта бе спасена от вратаря. В добавеното време домакините останаха с човек по-малко заради червен картон.

“Етър”: Ангел Мартинов, Георги Бабалиев, Георги Александров, Принс, Мартин Николов, Георги Иванов, Николай Янков, Атанас Атанасов (67 Дидис Пита), Радослав Найденов, Иван Коконов, Ибрахим Кейта.