Румен Лапантов бележи първия гол в мача.

Първият в класирането на Западната „Б” група тотално разби като гост последния в „А” група. Огромната разлика в полза на „Етър” дойде не толкова от победата с 2:0, колкото от пълната игрова хегемония и създадените десетина чисти положения срещу нито едно за домакините от „Видима”!

Треньорският щаб бе дал почивка на контузените Гайдаров, Янев, Валериев и Баев, а във Велико Търново се завърна и вратарят Марко Карканджиу. Преценката на италианските лекари е лечението му да не бъде оперативно, а с медикаменти.

Цяла мач на вратата изигра Венци Димитров, който спокойно можеде и да седне на трибуните, без това да се отрази на резултата… Десен бек беше Стамен Ангелов, ляв – Мариян Иванов, в центъра – Костадинов и Зафиров. Наред с опорните халфове Трифонов и Лапантов отдясно действаше Кънев, а отляво – Харлов. Атаката бе водена от Миндев, а зад него – Генов.

Първите минути бяха за „Етър”. Още в 5-ата Кънев се озова на стрелкова позиция, но би слабо и вратарят улови. Затова пък в 8-ата минута „болярите” направиха красива атака, донесла първия гол. Мариян Генов намери Румен Лапантов, който напредна отляво в пеналта и с хубав удар в близкия ъгъл откри резултата – 0:1. Постепенно домакините наложиха териториален превес, но създадоха една-единствена атака със завършващ удар от самата аутлиния на Русев, който В. Димитров с лекота улови. Етърци пък залагаха на контри и записаха в актива си удар на Илко Трифонов в 25-ата минута над гредата.

Още в 46-ата минута Велин Кефалов пусна пет резерви – отзад Димов и Ванков, а напред Петров, Кямил и Джайеоба. Смените тотално преобразиха нещата на терена, като етърци заиграха пред вратата на домакините. В 50-ата минута Джайеоба от аутлинията върна топката към Трифонов, който с мощен шут я прати над гредата.

Влезането на Фидел, Джайеоба и Кямил тотално промени картината в срещата.

В 56-ата минута в игра влезе Куаме Фидел, който отиде на десния фланг, Кямил мина отляво, а в атака заиграха Миндев и Джайеоба.

Младият Джихат Кямил бе абсолютният играч на мача. С много старание, смислена и активна игра по левия фланг той създаде ред опасности и направи сериозна заявка за титулярно място в състава. Другите, които определено се отличиха, бяха Екундайо Джайеоба (много полезен като градивен играч, а не като нападател) и Куаме Фидел, който правеше каквото си иска със защитата на домакините.

„Видима”, който въпреки че преди дни разби с 3:0 „Черноморец”, очевидно е в психологическа криза и това му пролича – тотално свали гарда. От 60-ата до 70-ата минута „Етър” създаде поне 7-8 стопроцентови положения за гол, като с всяка атака излизаше в ударна позиция. Първо Кямил изведе Миндев в чиста позиция, но той се размина пред вратата с топката. Още в следващата атака трима етърци изскочиха срещу един защитник и вратаря, но центрирането на Кямил мина точно по средата между непокритите Миндев и Джайеоба. В 64-ата минута Джайеоба изведе чудесно Миндев, но ударът му не се получи и топката излезе в аут. И веднага последва нова атака, при която Джайеоба стреля опасно, но вратарят на „Видима” трудно укроти топката.

Така се стигна и до логичния втори гол – в 66-ата минута пак Джайеоба пусна къс пас към Джихат Кямил, който от 22 метра с прострелен удар прати топката в долния десен ъгъл за 0:2.

До края последваха нови пропуски, като в игра влезе и младият Н. Николов, който също можеше да се разпише. Първият му удар мина над вратата, а във втората ситуация излезе сам срещу вратаря и шутира, но той с крак успя да извади в корнер.

Мачът определено бе полезен за „виолетовите” – отново имаше грешки и пропуски в завършващата фаза, но пък имаше и креативен футбол, много положения и тотално надиграване на съперника. Имаше и желание за игра, което ще позволи на треньорския щаб да има достатъчен избор за най-подходящите изпълнители в Етрополе.

Джихат Кямил беше безспорният играч на мача, вкара и хубав гол.

„Етър“: Димитров, Ангелов, Костадинов, Зафиров, Мариян Иванов, Трифонов, Лапантов, Харлов, Кънев, Генов, Миндев (Кямил, Ванков, Димов, Петров, Джайеоба, Фидел, Н. Николов).