IMG_0775

Дублиращият отбор на „Етър” отстъпи с 1:2 на „Партизан” (Червен бряг) на стадион „Ивайло” в шестия кръг на Северозападната Трета лига, като гостите вкараха победния си гол в последната минута. Попадението вкара бившият вратар на „Спартак” (Пл) и „Дунав” Станислав Антонов, който влезе като нападател.

Мачът започна с по един удар покрай гредите от Милен Иванов от гостите и Мартин Ангелов от домакините. Чисто положение имаха етърци в 24-ата минута, когато Александър Гугучков бе изведен сам срещу вратаря, но прати топката над вратата. После след центриране отляво Калоян Ненчев стреля с глава, но вратарят улови. За „Партизан” пък след разбъркване Калоян Тодоров нанесе удар, но Пресиян Петков улови. Опитният Любомир Иванов от фаул в 38-ата минута стреля до гредата.

Втората част започна с удар на Светломир Събев от етърци, който обаче не затрудни вратаря. Постепенно пълният с опитни футболисти състав на гостите наложи превес. В 54-ата минута Ангел Русев стреля с глава, но топката срещна гредата. Още в следващата атака обаче пак Ангел Русев бе изведен сам, финтира и вратаря и вкара за 0:1.

Стражът на етърци Пресиян Петков обаче изигра силен мач, като спаси куп удари на гостите. Той първо парира изстрела на излезлия сам срещу него Любомир Иванов, а после стори същото и срещу измъкналия се Ангел Русев.

По-възрастният отбор на „Партизан” се поизмори и дойдоха минутите на младите „боляри”. След хубаво центриране на Калоян Ненчев отдясно Борислав Иванов от гостите едва не си вкара автогол. В 71-ата минута след разбъркване с отличен прострелен удар влезлият като резерва Траян Димитров прати топката в ъгъла – 1:1. „Етър” дори можеше и да поведе, но параболичен удар на Ненчев отдалеч към опразнената врата мина до рамката.

Още в ответната атака Ангел Русев пак се измъкна сам, но стреля в гредата. Последните минути бяха за гостите, като в самия край на редовното време „Партизан” за трети път нацели гредата на етърци. Съперникът обаче натика домакините в наказателното им поле и в 91-ата минута Станислав Антонов успя да прати топката в мрежата и да донесе победата – 1:2.

Мача от трибуните на стадион „Ивайло” гледаха старши треньорът Веселин Великов и почти целият първи отбор на „болярите”.

„Етър”: Пресиян Петков, Александър Гугучков, Денислав Георгиев, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Ненчев, Калоян Митев, Мартин Ангелов, Светломир Събев, Север Алиев (Траян Димитров, Ерик Костов, Кристиян Димитров, Димитър Колимечков, Златин Боянов).