IMG_7097

Шампионките и носителки на купата на България „Етър-64” удариха като гостенки претендиращия за лидер „Локомотив” (Вн) с 26:25 (15:13) в хандбалното дерби на „А” група. Мачът бе спасен в последния момент, тъй като варненският клуб изпадна във финансова криза и бе на път да се откаже от първенството, въпреки че преди сезона селектира скъп отбор. По молба на „Локо” (Вн) мачът бе отложен за 19.00 ч. днес, като „Етър-64” даде съгласие.

Етърки поведоха с 4-5 гола от самото начало и постоянно диктуваха събитията. Почивката дойде при 15:13 за тях, но след 35-ата минута „Локо” (Вн) поведе с 19:17. Великотърновки обаче наложиха волята си и отново взеха преднина, която минута и половина преди края бе 3 гола. В самия край домакините намалиха до почетното 25:26.

„В наш интерес е „Локомотив” да продължи участието си в първенството. Взехме важна победа, която можеше да е и по-голяма, но нетипично за нас пропуснахме десет контри заради неточност в извеждащия пас”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

„Етър-64”: Александрова, Трифонова 4, Ст. Стефанова 1, Богданова 4, Бурнева 7, З. Стефанова 6, Стоилова 4 (Николова, Дончева).