Две равенства записа свищовският „Академик” на тристранен блиц турнир, който се игра тази вечер в Разград с участието на домакините от „Лудогорец”, „Светкавица” и „Академик”. Трите отбора играха всеки срещу всеки в по едно полувреме от 45 минути.

„Студентите” се представиха на много добро ниво и постигнаха ремита 1:1 и в двата си мача.

В първата среща от турнира срещу „Светкавица” съперникът поведе в резултата след грешка на вратаря Иван Иванов и попадение на юношата на “Черноморец” Стоян Калев, но до края тимът от Търговище си вкара и автогол и мачът завърши 1:1.

Във втората си среща играчите на Стойчо Стоев срещнаха „Лудогорец”, който се готви за евроучастието си срещу „Слован”. В тима на шампионите имаше само няколко играчи от основния състав, като Ивайло Петев пусна и футболисти, които по-рядко попадат в игра. Домакините поведоха с 1:0, но малко след това опитният Десислав Русев изравни след подаване на Добрин Петров.

Така и този мач завърши наравно 1:1, а „Академик” приключи турнира с 2 точки и 2:2 голова разлика на престижното второ място. В последния мач резервите на “Лудогорец” победиха с 1:0 „Светкавица” и спечелиха турнира, втори е “Академик”, трети – тимът от Търговище.