Отборът на „Академик” загуби с 1:3 контролата си от „Дунав” (Русе) като домакин. Мачът се игра на терена на Стопанска академия в Свищов. В този мач „студентите” не бяха водени от играещия си треньор Борислав Борисов, който замина на едноседмичен треньорски курс в НСА в София за придобиване на Лиценз “Б”.

Първото полувреме бе по-равностойно и двата отбора си размениха по един гол, а след почивката гостите от Русе доминираха и с още две попадения стигнаха до победата.

В 17-ата минута „Дунав” откри резултата – 0:1, но свищовлии бързо наваксаха изоставането. В 25-ата минута Мартин Методиев навлезе в наказателното поле и бе съборен, а реферът отсъди дузпа. От бялата точка опитният Десислав Русев не сгреши – 1:1. „Русенци са по-напред с подготовката, първенството им в Североизточната „В” група вече започна и в първия кръг биха в Силистра, докато ние стартираме чак на 24 март. Имат опитен отбор с добри футболисти”, заявиха от щаба на „Академик”.

През втората част гостите имаха няколко възможности, а за „студентите” два удара отправи Десислав Русе и веднъж с глава стреля Мартин Методиев. След направените доста смени в състава на „Академик” русенци успяха да отбележат още две попадения в 79-ата и 85-ата минута и да спечелят контролата с 1:3.